Wycieczka do Biskupina

Dnia 19.09.2013 r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV-VI do Biskupina. Celem wycieczki był udział w XIX festynie archeologicznym w Biskupinie. Tegoroczny festyn odbywał się pod hasłem: „Archeologia zawód czy przeznaczenie?”. Pod opieką przewodnika grupa zwiedzała najstarszą, zrekonstruowaną na ziemiach polskich osadę kultury łużyckiej. Zwiedzając muzeum uczniowie zapoznali się z historią osady oraz historią wykopalisk archeologicznych w Biskupinie. Uczniowie poznali warunki życia ówczesnych ludzi, ich zwyczaje dnia codziennego, obrządkowość, stroje oraz okoliczności powstania, rozwoju i upadku osady. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi życia i obyczajowości mieszkańców Biskupina.

Dzień wycieczki upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze, pogoda dopisała, humory również. Dzięki tej wycieczce nastąpiła większa integracja grupy. Uczniowie nie mogą już doczekać się kolejnego wspólnego spotkania w plenerze.