Zdrowy uśmiech

Uczniowie klas pierwszych przystąpili do realizacji projektu „Zdrowy uśmiech”.

Trzeciego października 2013r. odbyły się zajęcia na temat:  „Co sprzyja zdrowym zębom?”  Dzieci obejrzały film edukacyjny, który uświadomił im, że należy dbać o higienę jamy ustnej, zdrowo się odżywiać i regularnie kontrolować stan swoich zębów u dentysty.

Studentka stomatologii przeprowadziła instuktaż szczotkowania zębów.

Po zapoznaniu się z techniką prawidłowego mycia, uczniowie z ochotą przystąpili do zajęć praktycznych.

Dzieci otrzymały różne materiały związane z higieną jamy ustnej oraz grafik, w którym będą zapisywać przez miesiąc zwyczaje swoje i swojej rodziny.

Uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im właściwie zadbać

o zęby.