Komunikat Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Wronki, Pana Roberta Dorny,

w sprawie przedszkoli

Uruchomimy przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach wtedy, kiedy będziemy mieli pewność, że zrobiliśmy wszystko dla bezpieczeństwa dzieci i personelu. Dziś tej pewności nie ma. Wytyczne ministerstwa są bardzo ogólne, do wczoraj opublikowanych wskazań GIS dyrektorzy mają wiele wątpliwości. Wystąpiliśmy do szamotulskiego Sanepidu o konkretne wskazówki i wytyczne. Miejmy świadomość, że wg badań Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Polska jest jednym z 4 europejskich krajów, gdzie epidemia nie słabnie. Z przeprowadzonego przez nas rozeznania wynika zresztą, że ponad 93% procent rodziców nie jest zainteresowanych wysłaniem swoich pociech do przedszkoli już teraz. Zakładamy, że uruchomienie placówek nastąpi 25 maja – oczywiście w zakresie i według zasad, na jakie pozwoli sytuacja.