Dzień Wiosny w VC

Dzień Wiosny w klasie V c

Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.

T. Boy-Żeleński

Dnia 21 marca uczniowie klasy V c mogli wreszcie powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę. Wiele atrakcji przygotował dla nas Samorząd Uczniowski. Już na czwartej lekcji rozpoczęło się niecierpliwe wyczekiwanie na Panią Wiosnę.

Pierwszym zadaniem wyznaczonym przez Samorząd Uczniowski było stworzenie w grupach plakatów „Witaminy i ich źródła”. Piątoklasiści w skupieniu pracowali w czterech zespołach. Przygotowali wspaniałe materiały i wykazali się sporą wiedzą na temat witamin, co spowodowało stworzenie pięknych oraz kolorowych prac.

Kolejnym zadaniem było przygotowanie zdrowego drugiego śniadania. Założyliśmy, że robione przez nas kanapki nie będą nie tylko zdrowe, ale też podane w kreatywny sposób. W efekcie na talerzach pojawiły się króliczki oraz motylki wykonane z wiosennych warzyw.

W czasie tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty Pani Wiosny. W V c w rolę tę wcieliła się Laura Cebernik. Na każdym kroku asystował jej Pan Wiosna, czyli Kuba Hały.

Jak widać, Dzień Wiosny to nie tylko święto wagarowiczów. Można go spędzić w inny, duży ciekawszy sposób.

Kinga Łusiewicz